Firma bez pasji swego twórcy to niewiele więcej niż ściany. Salon Twoja Metamorfoza powstał‚ w 2007 roku jako owoc pasji Agaty Chyla-Kryś do kosmetyki. Salon urody, od pierwszych dni istnienia był‚  miejscem niezwykłym…
 • … ciągły rozwój i dbanie o ciała a także umysły klientów musiały zaowocować kolejnym rozszerzeniem usług. W listopadzie 2015 roku weszlimy w kolejny etap rozwoju. W firmie powstało pierwsze Floatarium na Śląsku przyjmując klientów nie tylko z Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej, Zabrza, Gliwic i wielu innych okolicznych miast. Dojerzdzają do Nas również klienci min. z Tych, Chrzanowa czy nawet Opola.
  Zapraszamy.

   

Wywiad z twórcą pierwszego na Śląsku Floatingu.
„Moim rozmówcą jest dzisiaj Rafał Kryś. Nie znasz go z pierwszych stron gazet, co nie oznacza, że nie jest on osobą, z którą warto porozmawiać. Często osoby, od których możemy się nauczyć najwięcej, są tuż obok nas, tymczasem szukamy wzorów gdzieś daleko. Wspólnie zastanowimy się nad tym, co w życiu ważne, a co warto …
 •  

  – Rafale, po wielu latach marzenia i planowania stałeś się przedsiębiorcą. Opowiedz coś więcej o tym, czym jest floating?

  Floating to metoda najgłębszej relaksacji jaką wymyślił człowiek.

  Przynosi jednocześnie efekty relaksującego masażu, głębokiej medytacji i odstresowującej zabawy. Wszystko podczas godzinnej sesji floatingu która unosi człowieka na wyżyny swoich możliwości. Jest to odczucie które powoduje w ludziach reakcję: „Jak mogłem o tym nie wiedzieć?” To stan umysłu i ciała nie osiągalny w innych warunkach niż kapsuła. Kto sprawdził ten już wie.

  – David Lynch twierdzi, że „Pomysł jest wszystkim. Podpowie nam wszystko, co jest potrzebne”. Skąd czerpać dobre pomysły?

  Niezbędne jest połączenie dwóch części składowych – potrzeby ludzi oraz swojej pasji.

  Mając pasję wiemy jakie mogą być problemy czy potrzeby kogoś kto ma tę samą pasję i możemy myśleć o tym jak pomóc innym. Znacznie trudniej jest gdy nie uświadamiamy sobie w czym jesteśmy dobrzy czy co lubimy robić i jak to przekuć w biznes – wtedy szkolenia to podstawa. Niezbędna jest też obserwacja otaczającego świata, jednak robienie biznesu bo „teraz jest moda na to” lub „bo nieźle z tego można żyć” jest skazane na porażkę. Trzeba mieć biznes który się kocha.

  – Dlaczego większość nowo zakładanych firm upada w pierwszych latach swojej działalności?

  Biznesy upadają bo ludzie są nieprzygotowani do ich prowadzenia 24h, bo robią je przede wszystkim dla pieniędzy a nie z pasji, bo nie potrafią się promować i nie doceniają rad innych ekspertów. Coraz częściej to wiedza marketingowa oraz o sprzedaży (jej umiejętność wykorzystania) daje przewagę nad konkurencją. Mniejsze znaczenie niż kiedyś miewa miejsce (Internet i samochód często niwelują tą „przewagę”) i produkt (który często jest porównywalny z wieloma innymi na rynku).

  – Prowadząc firmę na pewno zauważasz, że czas zaczyna się kurczyć w niezwykle szybkim tempie. Co sądzisz na temat podziału na życie zawodowe i prywatne czy znanym kole życia, według którego należy rozwijać równomiernie każdą z jego sfer. Jest to możliwe czy też jest to tylko pięknie brzmiąca teoria? Innymi słowy, czy można mieć ciastko i zjeść ciastko?

  To zależy w jakiej perspektywie rozpatrujemy „koło życia”. Ludzie „na dorobku”, otwierający biznes nie mogą a wręcz nie powinni „równomiernie” dzielić czasu na każdą ważną sferę życia. To tak jakby pilot startujący z lotniska startował z silnikami na jedną trzecią mocy „bo musi równomiernie rozłożyć spalanie w czasie lotu”. Trzeba powiedzieć sobie (zaplanować i tego planu przestrzegać) ile czasu maksymalnie poświęcamy się jednej dziedzinie (maksymalizujemy wtedy efekty) a ile kolejnej tak by w dłuższej perspektywie niczego nie zaniedbać. Jeśli plan jest realny i robimy wszystko by go wykonać to przyjdzie czas „szybowania”.

  – Miałeś w życiu kilka zajęć. Wiem, że pracowałeś za granicą, udzielałeś się społecznie, pracowałeś na stanowiskach kierowniczych, obecnie prowadzisz również firmę. Jednocześnie jesteś mężem i ojcem. Gdybyś spojrzał teraz wstecz na swoje życie, to co oceniłbyś jako ważne, a co było stratą czasu?

  Uważam za „oczywistą oczywistość” stwierdzenie że wszystko co przeżyliśmy tworzy Nas takimi jacy jesteśmy. Jestem zadowolony z tego kim jestem (choć widzę jeszcze bardzo wiele w sobie do poprawienia), każda z negatywnych rzeczy które mnie spotkały, każda z prac które wykonywałem nauczyła mnie czegoś ważnego. Najgorszą rzeczą byłoby gdybać, narzekać i nie wyciągać wniosków z tego co Nas spotyka w życiu.

  – Żyjemy w czasach, które wielu uważa za czasy największych możliwości w dziejach. Jednocześnie według prognoz w 2030 depresja będzie najczęstszą chorobą wśród społeczeństw wysoko rozwiniętych. Co jest według ciebie największym wyzwaniem dla współczesnego człowieka?

  W czasach obfitości możliwości człowiek staje się przytłoczony. Nasz mózg ewolucyjnie nie był przygotowany do wyborów z pośród milionów możliwości (a tyle mamy na co dzień choćby wchodząc w świat Internetu). Jednocześnie Nasz mózg ewolucyjnie zaprogramowany jest na „poszukiwanie nowości” i „rozpoznawanie niebezpieczeństw”. Dlatego też w życiu często nasza uwaga skacze pomiędzy najnowszym modelem samochodu a największą katastrofą kolejową. Gdzie tu miejsce na analizę swojego zachowania? Rozmyślanie o szczęściu w perspektywie lat a nie chwil? Gdzie prawdziwe plany bycia takim „jakim się chce być” a nie posiadaniem tego co mi pokazują w reklamach?

  Dlatego też floating jest tak niebywałym odkryciem, wyrywa Nas z kołowrotka codzienności i daje czas na prawdziwe pomyślenie o Sobie.

  – Jakie są twoje plany na przyszłość?

  Duże skupienie na Floatingu i jego promocji w Polsce (tworzymy z innymi ośrodkami fundację). Ta wiedza i stosowanie floatingu będzie miało niebywale pozytywne skutki dla społeczeństwa. Jeśli tylko ludzie dają sobie szansę przetestowania, ich życie nigdy nie wróci w stare koleiny. Jest to impuls tak silny że może pokonać „przyciąganie ziemskie” a potem jest już tylko sięganie po swoje marzenia.

  – Jaką jedną radę dałbyś osobie, która w tej chwili szuka swojej drogi w życiu?

  Jedyną rzeczą jaką możesz stracić bezpowrotnie jest czas (pieniądze możesz odrobić, energię znów nabyć). Szukaj wszystkiego co Ci zaoszczędzi czas w drodze po swoje marzenia. Nigdy nie wiesz ile go Ci zostało więc wykorzystuj go dobrze.”

   

  img_6271                                          Zdjęcie własne – Kongres Managera 2016

   

  Wywiad przeprowadzał‚ Bartosz Buśkiewicz, autor książek oraz bloger (www.pozaschematem.eu)
 
 
 • Pażdziernik 2018

  WSPANIAŁE POŁĄCZENIE !

  Zawsze razem, teraz równiż razem w jednej firmie – Floating & Kosmetyka. 
  By jeszcze lepiej służyć klientom.
  Zapraszamy
 • Czerwiec 2017

  ŚLĄSK POZNAJE FLOATING

  Na Śląsku pojawił się kolejny punkt w którym mogą Państwo korzystać z Floatingu. Już drugi w Katowicach. Zapraszamy  do porównania doznań z katowickich Floatariów i Naszej wspaniałej Kapsule.
 • Listopad 2016

  NAJPOPULARNIEJSZY SALON KOSMETYCZNY 2016 !

  Po raz kolejny otrzymaliśmy laur klientów. Dziękujemy!
 • Listopad 2015

  NAJPOPULARNIEJSZY SALON KOSMETYCZNY 2015 !

 • Listopad 2015

  POWSTAJE PIERWSZY NA ŚLĄSKU FLOATING - ŚWIĘTY SPOKÓJ

 • Wrzesień 2015

  PRZENOSINY DO NOWEJ SZIEDZIBY

 • Listopad 2012

  5-LECIE ISTNIENIA KOLEJNY POZIOM OSIAGNIETY

 • Listopad 2007

  ZAŁOŻENIE FIRMY TWOJA METAMORFOZA

 

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

MARIOLA

MARIOLA

Jestem wielbicielką holenderskej myśli cyklistycznej, pracy w Tej firmie i mojej rodziny (nie zawsze w tej samej kolejności). Obsługuję pewnie, konkretnie i bez zbzurnych historyjek. Przecież floating mówi sam za siebie. Mariola
JULIA

JULIA

Jestem stylistką paznokci i podologiem, czyli fachowcem od rąk i stóp. Wykorzystuję moją fachową wiedzęstaram się pomóc każdemu klientowi. W tym zabieganym Świecie floating to idealne rozwiązanie. Julia
GOSIA

GOSIA

W prace obsługuję z dobrym humorem i uśmiechem. Poza pracą cenię sobie ciszę i spokój. Floating to doskonałe rozwiązanie na wyciszenie oraz zebranie nowych sił. Gosia

JESTEŚMY DO TWOJEJ DYSPOZYCJI CAŁY CZAS

Masz pytanie?

Szukasz dodatkowych informacji o floatingu?

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej firmie?

Napisz do nas e-mail w każdej chwili!